Yıl sonuna kadar 200 market açacak

 Yıl sonuna kadar 200 market açacak

EKONOMİ SERVİSİ –  CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, müşteri deneyimleri çerçevesinde mevcut marketleri yenilemeye ve yeni marketler açmaya devam etiklerini belirterek, “Yıl sonuna kadar süper ve mini format ağırlıklı olarak yüzü bayi olmak üzere 200’ün üzerinde yeni market açmayı hedefliyoruz. Küçük esnafa destek amacıyla başlattığımız bayilik sistemi kapsamında kısa sürede 37 bayimiz faaliyete geçti” dedi. 

Türkiye’nin pandemiyle beraber market alışverişinde dijitalleşmeyi sevdiğini dile getiren Kartallıoğlu, “E-ticaret organizasyonumuzu yeniledik. Online market üzerinden 50 bin çeşidi aşkın ürünü müşterilerimize ulaştırıyoruz. Ayda 300 bine yakın sipariş alıp teslimat gerçekleştiriyoruz” dedi.

Perakende taslağı

Perakende yasa taslağı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kutay Kartallıoğlu, esnafı korumak adı altında marketlerin sadece gıda ve temizlik gibi belli ürünleri satmalarını doğru bulmadıklarını söyledi. Kartallıoğlu, “Tüketici cezalandırılarak esnaf korunmaz. Tüketicinin aleyhine olan bir yasa enflasyonu da en az yüzde 2 puan fırlatır. Esnafa da faydası olmaz. Çünkü yasanın çıkması halinde tüketicinin talebi tamamen sanala kayacaktır” diye konuştu.

 

Yorum Yap