‘Demokrasi ayağa kalkacak’

 ‘Demokrasi ayağa kalkacak’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Barış ve huzur içinde yaşayacağız. Sandık gelecek ve daima birlikte demokrasiyi ayağa kaldıracağız” dedi.

CHP başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir’de Konak Belediyesi toplu açılış ve temel atma merasimine katıldı. Kılıçdaroğlu, akabinde Toros Toplumsal Tesisi Pazaryeri, Yenişehir Roman Kültür Merkezi, Yenilikçi Öğrenme Merkezi, Kurtuluş Müzesi, Yeşmişçizade Konağı, İkizevler Semt Merkezi, Minikler Konağı, Mübadele Parkı, Gençlik Takviye Merkezi, Toplumsal Dayanak Merkezi, Kahramanlar Kapalı Pazaryeri, Kütüphane Gültepe Spor Tesisi, Manisiz Hayat Köyü açılışlarını gerçekleştirdi.

‘Dostlarımızla çalışıyoruz’

Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, “Belediye liderlerimize seçim öncesi harcadığınız para milletin parası. Hangi yatırımı yapıyorsanız halka yaptığınız harcamaları anlatın dedim. Sayın Lider yayınladığı sinevizyonda yaptığı projelerin altına harcadığı ölçüleri da yazmış. Kendisine teşekkür ediyorum. Toplumsal devlette her yurttaşa el uzatılması gerekiyor. Bilhassa engelli vatandaşlara el uzatılması gerekiyor. Lakin maalesef buna pek kıymet verilmiyor. Manisiz Köyün açılışı bu istikamette kıymetli ve pahalı. ‘Seçildiğiniz andan itibaren size oy versin vermesin bütün halkı kucaklayacaksınız’ demiştim. Ahlaklı ve adaletli bir siyaset anlayışıyla çalışıyoruz. Dostlarımızla Millet İttifakı’nın belediye liderleri ile birlikte çalışıyoruz. Çok daha geniş bir kitleyi liderlerimizle kucaklıyoruz. Bulunduğumuz her yere hizmet götürmeliyiz fakat fakir mahallelere olumlu ayrımcılık yapılması lazım” dedi.

Roman çalıştayı

Konuşmasını sürdüren Kılıçdaoğlu, “Kentsel dönüşüm yapılırken mahalle kültürü kaybolmamalı. Kültürün temelinde dayanışma vardır. Dönüşüm yapılırken, bu durum kesinlikle bu gözetilmelidir. İktidar sahipleri oturup kalksınlar, Millet İttifakı belediyelerine teşekkür etsinler. Bizim belediyelerimiz olmasa pandemi sürecinde büyük felaketlerle karşılaşılırdı. Ayrıyeten bir Roman çalıştayı yapacağız. Onlara hizmet etmek çok kıymetlidir. Zira onlar kamu hizmetlerinden yeteri kadar yararlanamadılar. Romanlar ile ilgili bir strateji planı hazırladık tüm belediyelerimize dağıttık” dedi.

CHP önderi, “Allah’ın müsaadesi ile bu ülkede barış demokrasi nasıl olur yalnızca Türkiye’ye değil, tüm dünyaya göstereceğiz. Barış ve huzur içinde yaşayacağız. Demokrasi mi, evet. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bunu 100’üncü yılımızda yapacağız. Sandık gelecek ve daima birlikte demokrasiyi ayağa kaldıracağız” diye konuştu. 

 

Yorum Yap