AK Parti’li Keşir’den Akşener’e mektup: Küfürlü bir lisan ile siyasetin ‘bacısı’ olamazsınız

 AK Parti’li Keşir’den Akşener’e mektup: Küfürlü bir lisan ile siyasetin ‘bacısı’ olamazsınız

Keşir, Akşener’e yazdığı “Siyasette Pak Lisan Çağrısı” başlıklı mektupta, DÜZGÜN Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehit yakınına sarf ettiği ağır küfrün bayanları çok utandırdığını bildirdi.

Milletin oyları ile Meclis’e gönderdiği bir milletvekilinin, bir şehidin kız kardeşine küfretmesini bir bayan olarak içine sindiremediğini belirten Keşir, şöyle devam etti:

“Konuyu müzakere ettiğiniz küme toplantısında, üstelik bu lisandan mağduriyetinizi tabir etmenize karşın, söylem dahi etmeye hicap duyacağım sözleri, Gazi Meclisimizin çatısı altında rahat rahat kullanmanız da biz siyasetçi bayanları hayrete düşürmüştür. Bayanın siyasette faal varlığından kelam ederken, erkeklerin eleştirdiğimiz üslup ve stili ile siyaset yapmasını kastetmemiştik. Küfürlü bir lisan kullanarak, sizin de sık sık lisana getirdiğiniz üzere siyasetin ‘bacısı’ olamazsınız.

Siyasette, varlığından muzdarip olduğumuz küfürlü eril lisanı temizlemek, kucaklayıcı bir üslup geliştirmek için bayanların siyasete daha çok iştirakini istiyoruz. Bayan bir ‘Genel Başkan’ olarak bu hususta size değerli bir sorumluluk düşmektedir. Bu hususta göstereceğiniz hassasiyet, atacağınız adım, ‘temiz siyaset dili’ için değerli olacaktır.”

 “Gerekli adımların atılmasını beklemekteyiz”

Türkkan’ın, partisinin küme başkanvekilliğinden istifa etmesinin, bayanların içini soğutmadığına işaret eden Keşir, şunları kaydetti:

“Milletvekilinin misyonu, milleti en âlâ biçimde temsil etmek ve ne olursa olsun temsil makamına yakışan vakarı korumaktır. Bir milletvekili ve bir bayan olarak, bayanlara karşı bu nahoş üslubun sahibi küfürbaz milletvekillinin Meclis oturumlarına hala katılabilecek olması onur kırıcıdır. Türkkan’ın milletvekilliğinin sonlandırılması için gerekli adımların atılmasını beklemekteyiz. 5,5 milyon üyeyi temsil eden AK Parti Genel Merkez Bayan Kolları Lideri olarak, size çağrım; Büyük Meclis’te kullandığınız ağır söz için aziz Türk milletinden özür dilemenizdir. Gelin daima birlikte bu kirli, küfürlü lisana karşı halimizi net bir halde ortaya koyalım.”

Yorum Yap