Dennis Man’ın menajerinden Galatasaray açıklaması

 Dennis Man’ın menajerinden Galatasaray açıklaması

Galatasaray’ın transferde Rumen futbolculara olan ilgisi bitmiyor. Dönem başında Olimpiu Morutan ve Aleksandru Cicaldau’yu renklerine katan sarı-kırmızılılar, bu ikilinin vatandaşı Dennis Man’ı da yakın takibe aldı.

Terim istediklerini doğruladı

Parmalı futboluyu beğendiğini lisana getiren Fatih Terim geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Kulübü vermedi, istemedi. İstedik oyuncuyu lakin o kadar da ısrarlı değildik. Parma, Serie B’de de olsa vermeyeceğini söyledi. Orada o denli kalmıştı konu” tabirlerini kullanmıştı.

Becali, Galatasaray’a aracı oldu

Gerek Türk gerekse yabancı basında yer alan haberlere nazaran, Galatasaray’ın listesinde olan genç yıldız için resmi teşebbüsler yapıldı. Mevzu ile ilgili Romanya basınına konuşan futbolcunun menajeri Gigi Becali ise, bu transfer için sarı-kırmızılılara aracı olduğunu açıkladı.

Parma’nın nabzı yoklandı

Becali, Galatasaray’ın ismini vermeden “Bir Türk grubunun Dennis Man’a ilgisi vardı. Bana, oyuncuyu istediklerini söylediler. Onlara, Dennis’in fiyatının belirli olduğunu ve Parma’nın yalnızca belirlediği sayıya kendisini satacağını söz ettim. Sonrasında Parma yetkilileriyle konuştum.

Dennis Man transferi çok sıkıntı

Bunun akabinde tekrar Galatasaray ile bağlantıya geçtim ve Parma’nın taleplerini söyledim. Onlar da transferden vazgeçti. Dennis Man’ın 5 yıllık mukavelesi var ve yalnızca bu ekibi düşünüyor. Oyuncum, şu anda Parma ile Serie A’ya çıkmayı hedefliyor” diye konuştu.

Hem kanat hem 10 numara oynuyor

23 yaşındaki sağ kanat oyuncusu birebir vakitte 10 numara konumunda da oynayabiliyor. Bu dönem Parma forması ile ligde 7 maçta 2 gollük bir performans sergileyen Rumen yetenek, mesleği boyunca çıktığı 199 müsabakada ise 68 gol, 34 asist kaydetti.

Yorum Yap