Vefatından 9 Yıl Sonra Gelen Eser: Gabriel García Márquez’in Arşivdeki Romanı Yayımlanacak!

 Vefatından 9 Yıl Sonra Gelen Eser: Gabriel García Márquez’in Arşivdeki Romanı Yayımlanacak!

Kolombiyalı yazar Gabriel García Márquez’in yeni bir romanının yayımlanacağı açıklandı. Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Márquez, 9 yıl aradan sonra yeni romanıyla okuyucuyla buluşacak. Romanın yeni yıl içerisinde raflarda olması bekleniyor.

Gelin detaylara birlikte bakalım…

Gabriel García Márquez, ölümünün ardından 9 yıl sonra yeni bir romanıyla okuyucuyla buluşacak.

The Guardian’ın haberine göre, Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Márquez’in bu zamana kadar yayımlanmayan eseri ‘Agosto Nos Vemos’ yeni yıl içerisinde raflardaki yerini alacak. 

Nobel ödüllü yazar Márquez’in bu eseri ilk olarak Latin Amerika ülkelerinde satışa sunulacak.

Márquez’in bu eserinin uzun süredir aile üyeleri tarafından Teksas Üniversitesi arşivinde tutulduğu düşünülüyordu.

Ölümüne kadar birçok eser üreten ve dünya çapında da belli bir üne kavuşan Márquez’in bir eserinin arşivde saklandığı düşünülüyordu. ‘Agosto Nos Vemos’ adlı bu eserin yayımlanma kararının açıklamasının ardından, bu iddia da doğrulanmış oldu. 

Gabriel García Márquez’in ailesinin yeni romanının yayımlanmasına pek sıcak bakmadıkları da açıklanmıştı. Fakat aile,  romanının taslağını gördükten sonra yayımlanması için onay verdi.

Nobel ödüllü yazarın çocukları, bu eseri ‘Dünyadan saklanamayacak kadar değerli’ olarak nitelendirdiler.

Yeni romanın önümüzdeki yıl içerisinde yayımlanması bekleniyor. Fakat Türkçe’ye ne zaman çevrileceği henüz netlik kazanmış değil.

Márquez, 1999 yılında bir dergide yeni romanıyla bağlantılı olarak bilinen bir öykü yayımlamıştı. Bu öykü, yazarın okuyucuları tarafından yeni bir romanın sinyali olarak algılanmış fakat roman, hiçbir zaman okuyucuyla buluşmamıştı. 

Agosto Nos Vemos romanında, baş karakter Ana Magdalena’nın annesinin mezarını ziyaret etmek için gittiği yerde bir adamla tanışmasını, ilişkilerini ve baş karakterin bu ilişki etrafında geliştirdiği kişiliğinin kaleme alındığı biliniyor. 

Yer alan diğer bilgilere göre kitabın 150 sayfa olacağı ve toplam 5 bölümden oluşacağı da biliniyor. 

Agosto Nos Vemos romanını heyecanla bekliyoruz!

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap